Sierpień 2018
P W Ś C P S N
« Lip    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
  • Aparat na urlop

    Zbliżający się sezon urlopowy motywuje nas do zakupów. Nabywamy buty do wyprawy w góry, okulary przeciwsłoneczne, kremy z filtrem, ręczniki plażowe, stroje kąpielowe, środki przeciwko owadom, pojemne walizki i funkcjonalne plecaki. Niejednokrotnie wybieramy się w podróż, na którą długo czekaliśmy i planujemy utrwalić ją na … »
  • Najlepsze kosmetyki do cery naczynkowej

    Wiele kobiet posiadających cerę naczynkową zastanawia się nad tym, jakiego rodzaju kosmetyki do cery naczynkowej mogą być dla nich najlepsze. Trzeba przyznać, że w sprzedaży dostępne są różnego rodzaju przeznaczone do cery naczynkowej kosmetyki. Ich odpowiednie stosowanie na pewno pomoże w łagodzeniu różnego rodzaju podrażnień … »
  • Czy wciąż firany i zasłony są modne?

    W wielu nowoczesnych domach i blokowych mieszkaniach brakuje firan i zasłon. Niektórzy w związku z tym zastanawiają się, z jakiego powodu. Na pewno nie ze względu na brak pieniędzy. Są osoby, które uważają, że firany i wszelkiego typu zasłony już nie są modne. W rzeczywistości … »

Zapalenie żył powierzchownych – leczenie

Zakrzepica żył powierzchownych obejmuje najczęściej kończyny dolne. Dochodzi wtedy do powstania skrzeplin na ściankach naczyń krwionośnych, które co prawda nie są groźne, ale mogą prowadzić do poważniejszych w skutkach schorzeń, jeśli nie zostaną wyleczone. Zapalenie ściany naczynia powodują różne czynniki, m. in. otyłość, stosowanie doustnej antykoncepcji hormonalnej, palenie papierosów, długotrwałe unieruchomienie nogi, noszenie zbyt ciasnych skarpetek czy nawet warunki długiego ogrzewania kończyn dolnych, np. podczas opalania lub używania koca elektrycznego.

Objawy zakrzepicy żył powierzchownych są łatwe do rozpoznania. Należą do nich ból i tkliwość, a także zaczerwienienie w okolicy zmienionych chorobowo naczyń krwionośnych i wyczuwalne zgrubienia w okolicy żył. W bardziej zaawansowanym stadium pojawia się też wyższa temperatura i złe samopoczucie. Wymienione wyżej dolegliwości mogą okresowo nawracać, co nierzadko trwa nawet kilka lub kilkanaście miesięcy. Aby się ich pozbyć i nie dopuścić do rozwoju zakrzepicy, warto jak najwcześniej skonsultować się z lekarzem i podjąć leczenie.

Zdarza się, że niewielkie zapalenie żył powierzchownych (https://www.zakrzepica24.pl/o-zakrzepicy/zakrzepowe-zapalenie-zyl) ustępuje samoistnie, jednak znacznie częściej konieczna jest terapia ogólna, a jeśli choroba ma zaawansowane stadium, trzeba przeprowadzić operację. Leczenie ogólne polega na stosowaniu odpowiednich leków i maści przeciwzapalnych, usunięciu czynników sprzyjających chorobie, a więc zaprzestanie palenia tytoniu i stosowania antykoncepcji hormonalnej, a także odpoczynku.

Comments are closed.