Maj 2018
P W Ś C P S N
« Mar    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
  • Hurtownia alkoholi prowadzona w sposób stacjonarny

    Hurtownia alkoholi prowadzona w sposób stacjonarny posiada swój swoisty urok. Dzięki korzystaniu z takiej hurtowni można spokojnie zapoznać się z całym asortymentem posiadanym przez taką hurtownię i dokonać zamówienia interesującego kogoś alkoholu razem z alkoholowymi akcesoriami. Wobec tego ze stacjonarnych hurtowni alkoholi korzystają osoby w … »
  • Technologia COELUX

    Nowe rozwiązania są dziś stosowane w praktyce. Pamiętajmy o tym, że COELUX to próba odpowiedniego odtworzenia optyczny efektów naturalnego światła. Co ciekawe takie próby robi się także w zamkniętych pomieszczeniach. Dużo osób korzysta dziś z takich rozwiązań. Być może dlatego, że jest to nic innego … »
  • Umiemy czy rozumiemy

    Środowisko programistów stara się w pełni wykorzystać rozwiązania, które zastosowane są w praktycznym tego słowa rozumieniu. Tak naprawdę technologia pozwala nam dziś programować w bardzo wielu językach, które mimo wszystko zostały odpowiednio zaprojektowane tak aby człowiek potrafił je zrozumieć. Samo zrozumienie to jednak za mało … »

Zapalenie żył powierzchownych – leczenie

Zakrzepica żył powierzchownych obejmuje najczęściej kończyny dolne. Dochodzi wtedy do powstania skrzeplin na ściankach naczyń krwionośnych, które co prawda nie są groźne, ale mogą prowadzić do poważniejszych w skutkach schorzeń, jeśli nie zostaną wyleczone. Zapalenie ściany naczynia powodują różne czynniki, m. in. otyłość, stosowanie doustnej antykoncepcji hormonalnej, palenie papierosów, długotrwałe unieruchomienie nogi, noszenie zbyt ciasnych skarpetek czy nawet warunki długiego ogrzewania kończyn dolnych, np. podczas opalania lub używania koca elektrycznego.

Objawy zakrzepicy żył powierzchownych są łatwe do rozpoznania. Należą do nich ból i tkliwość, a także zaczerwienienie w okolicy zmienionych chorobowo naczyń krwionośnych i wyczuwalne zgrubienia w okolicy żył. W bardziej zaawansowanym stadium pojawia się też wyższa temperatura i złe samopoczucie. Wymienione wyżej dolegliwości mogą okresowo nawracać, co nierzadko trwa nawet kilka lub kilkanaście miesięcy. Aby się ich pozbyć i nie dopuścić do rozwoju zakrzepicy, warto jak najwcześniej skonsultować się z lekarzem i podjąć leczenie.

Zdarza się, że niewielkie zapalenie żył powierzchownych (https://www.zakrzepica24.pl/o-zakrzepicy/zakrzepowe-zapalenie-zyl) ustępuje samoistnie, jednak znacznie częściej konieczna jest terapia ogólna, a jeśli choroba ma zaawansowane stadium, trzeba przeprowadzić operację. Leczenie ogólne polega na stosowaniu odpowiednich leków i maści przeciwzapalnych, usunięciu czynników sprzyjających chorobie, a więc zaprzestanie palenia tytoniu i stosowania antykoncepcji hormonalnej, a także odpoczynku.

Comments are closed.