Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Sie    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
  • Wybór telefonu komórkowego

    Wybór telefonu komórkowego najlepiej rozpocząć od przeszukanie internetu, szukania w nim różnego rodzaju informacji na temat telefonów. W sieci istnieje przecież wiele serwisów oraz for dyskusyjnych, na których możemy znaleźć wszelakie nowinki komórkowe, dzięki czemu znajdziemy dobry telefon komórkowy. Na pewno musimy wiedzieć jakie są … »
  • Technologia COELUX

    Nowe rozwiązania są dziś stosowane w praktyce. Pamiętajmy o tym, że COELUX to próba odpowiedniego odtworzenia optyczny efektów naturalnego światła. Co ciekawe takie próby robi się także w zamkniętych pomieszczeniach. Dużo osób korzysta dziś z takich rozwiązań. Być może dlatego, że jest to nic innego … »
  • Umiemy czy rozumiemy

    Środowisko programistów stara się w pełni wykorzystać rozwiązania, które zastosowane są w praktycznym tego słowa rozumieniu. Tak naprawdę technologia pozwala nam dziś programować w bardzo wielu językach, które mimo wszystko zostały odpowiednio zaprojektowane tak aby człowiek potrafił je zrozumieć. Samo zrozumienie to jednak za mało … »

Zapalenie żył powierzchownych – leczenie

Zakrzepica żył powierzchownych obejmuje najczęściej kończyny dolne. Dochodzi wtedy do powstania skrzeplin na ściankach naczyń krwionośnych, które co prawda nie są groźne, ale mogą prowadzić do poważniejszych w skutkach schorzeń, jeśli nie zostaną wyleczone. Zapalenie ściany naczynia powodują różne czynniki, m. in. otyłość, stosowanie doustnej antykoncepcji hormonalnej, palenie papierosów, długotrwałe unieruchomienie nogi, noszenie zbyt ciasnych skarpetek czy nawet warunki długiego ogrzewania kończyn dolnych, np. podczas opalania lub używania koca elektrycznego.

Objawy zakrzepicy żył powierzchownych są łatwe do rozpoznania. Należą do nich ból i tkliwość, a także zaczerwienienie w okolicy zmienionych chorobowo naczyń krwionośnych i wyczuwalne zgrubienia w okolicy żył. W bardziej zaawansowanym stadium pojawia się też wyższa temperatura i złe samopoczucie. Wymienione wyżej dolegliwości mogą okresowo nawracać, co nierzadko trwa nawet kilka lub kilkanaście miesięcy. Aby się ich pozbyć i nie dopuścić do rozwoju zakrzepicy, warto jak najwcześniej skonsultować się z lekarzem i podjąć leczenie.

Zdarza się, że niewielkie zapalenie żył powierzchownych (https://www.zakrzepica24.pl/o-zakrzepicy/zakrzepowe-zapalenie-zyl) ustępuje samoistnie, jednak znacznie częściej konieczna jest terapia ogólna, a jeśli choroba ma zaawansowane stadium, trzeba przeprowadzić operację. Leczenie ogólne polega na stosowaniu odpowiednich leków i maści przeciwzapalnych, usunięciu czynników sprzyjających chorobie, a więc zaprzestanie palenia tytoniu i stosowania antykoncepcji hormonalnej, a także odpoczynku.

Comments are closed.