Sierpień 2018
P W Ś C P S N
« Lip    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
  • Gadżety dla studenta

    Trzeba przyznać, że dzisiaj technologia stała się bardzo rozpoznawalnym znakiem w naszym świecie. Nic dziwnego, że musimy liczyć się z wieloma dodatkowymi opcjami, które są w stanie ułatwić nam życie, pod warunkiem że lubimy żyć z perspektywą ważnych zasad. Jakby nie spojrzeć to wiele czytników … »
  • Zakładanie konta

    Zakładanie konta jest bardzo prostym i najczęściej wymaganym przez serwis sposobem na weryfikację danych i naszej osoby. W zależności od tego, co chcemy kupować lub sprzedawać, często możemy wyznaczyć podczas rejestracji konkretne opcje, które automatycznie nas przydzielą do danego rodzaju artykułów. Zakładanie konta zazwyczaj odbywa … »
  • System powiadamiania o wypadku

    W obecnej chwili taka podobna technologia stosowana jest głównie w nowszych modelach samochodów. Co więcej nie każdy producent decyduje się na takie rozwiązania dlatego też musimy mieć na uwadze to, że w praktyce system ten powinien być podstawą, która obowiązkowo powinna znajdować się w nowszych … »

Zalanie klawiatury laptopa

Zalanie klawiaturyLaptop to urządzenie przenośne, a ta cecha bywa często głównym powodem wymiany stacjonarnego komputera na nowoczesnego i lekkiego laptopa. Niejednokrotnie zdarza się, że siedzimy z laptopem na kolanach, a nad ekranem stoi talerz z obiadem i szklanka wody. Innym razem leżymy na łóżku przed ekranem, a obok stawiamy kubek z kawą. W każdej z tych sytuacji możemy doprowadzić do wylania się zawartości szklanki czy kubka na klawiaturę. Niekiedy dzieje się to w ułamku sekundy, bo szklankę potrąci kot, brat otworzy wstrząśniętą puszkę z napojem tuż nad naszym laptopem lub po prostu przewrócimy kubek łokciem, grając w ulubioną grę. Co robić, jeśli klawiatura jest zalana płynem? Jeśli jest to woda, to problem nie wydaje się aż tak poważny, jak w przypadku napojów słodzonych, które pozostawiają klejące klawisze i uszkadzają wnętrze laptopa. Jakąkolwiek ciecz, która dostanie się pomiędzy przyciski, natychmiast wylewamy. Przechylamy komputer i usuwamy wodę, herbatę czy oranżadę. Odłączamy też sprzęt od zasilania oraz wyciągamy baterię. Najlepszym wyjściem jest tutaj wizyta w serwisie, gdzie profesjonalista zajmie się naszym komputerem i uchroni nas przed skutkami zalania klawiatury. Jak może zakończyć się taka sytuacja? Jeśli zareagowaliśmy szybko, być może uda się nam uchronić komputer. Często pojawiają się problemy z niedziałającymi klawiszami lub ich utrudnione naciskanie, które może być spowodowane sklejaniem się elementów po zalaniu czymś słodzonym. W najgorszym wypadku laptop w ogóle się nie włączy.

Comments are closed.