Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Sie    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
  • Umiemy czy rozumiemy

    Środowisko programistów stara się w pełni wykorzystać rozwiązania, które zastosowane są w praktycznym tego słowa rozumieniu. Tak naprawdę technologia pozwala nam dziś programować w bardzo wielu językach, które mimo wszystko zostały odpowiednio zaprojektowane tak aby człowiek potrafił je zrozumieć. Samo zrozumienie to jednak za mało … »
  • Z dodatkami nie warto przesadzać

    Jeśli postawiliśmy dom, należy w dalszej kolejności odpowiednio zaaranżować wszystkie wnętrza. W tym przypadku warto pamiętać, że podstawą są oczywiście odpowiednio dobrane meble, które w przewarzającej mierze wpływają na wygląd wnętrz. Jednak nie mniej istotne są również gustownie dobrane dodatki do wnętrz. »
  • Do czego w praktyce przydaje się tablet

    Warto zauważyć, że taka technologia jak tablet oraz inne podobne urządzenia przenośne świetnie sprawdza się poza naszym miejscem zamieszkania. To może dlatego właśnie wiele osób wykorzystuje podobny sposób aby przeglądać mapy lub też wykorzystuje go w celach nawigacyjnych. Oczywiście tablet jako nowinka technologiczna jest także … »

Zalanie klawiatury laptopa

Zalanie klawiaturyLaptop to urządzenie przenośne, a ta cecha bywa często głównym powodem wymiany stacjonarnego komputera na nowoczesnego i lekkiego laptopa. Niejednokrotnie zdarza się, że siedzimy z laptopem na kolanach, a nad ekranem stoi talerz z obiadem i szklanka wody. Innym razem leżymy na łóżku przed ekranem, a obok stawiamy kubek z kawą. W każdej z tych sytuacji możemy doprowadzić do wylania się zawartości szklanki czy kubka na klawiaturę. Niekiedy dzieje się to w ułamku sekundy, bo szklankę potrąci kot, brat otworzy wstrząśniętą puszkę z napojem tuż nad naszym laptopem lub po prostu przewrócimy kubek łokciem, grając w ulubioną grę. Co robić, jeśli klawiatura jest zalana płynem? Jeśli jest to woda, to problem nie wydaje się aż tak poważny, jak w przypadku napojów słodzonych, które pozostawiają klejące klawisze i uszkadzają wnętrze laptopa. Jakąkolwiek ciecz, która dostanie się pomiędzy przyciski, natychmiast wylewamy. Przechylamy komputer i usuwamy wodę, herbatę czy oranżadę. Odłączamy też sprzęt od zasilania oraz wyciągamy baterię. Najlepszym wyjściem jest tutaj wizyta w serwisie, gdzie profesjonalista zajmie się naszym komputerem i uchroni nas przed skutkami zalania klawiatury. Jak może zakończyć się taka sytuacja? Jeśli zareagowaliśmy szybko, być może uda się nam uchronić komputer. Często pojawiają się problemy z niedziałającymi klawiszami lub ich utrudnione naciskanie, które może być spowodowane sklejaniem się elementów po zalaniu czymś słodzonym. W najgorszym wypadku laptop w ogóle się nie włączy.

Comments are closed.