Maj 2018
P W Ś C P S N
« Mar    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
  • Z dodatkami nie warto przesadzać

    Jeśli postawiliśmy dom, należy w dalszej kolejności odpowiednio zaaranżować wszystkie wnętrza. W tym przypadku warto pamiętać, że podstawą są oczywiście odpowiednio dobrane meble, które w przewarzającej mierze wpływają na wygląd wnętrz. Jednak nie mniej istotne są również gustownie dobrane dodatki do wnętrz. »
  • Jakie zalety ma wdrożenie systemów SAP ERP?

    Zarządzanie przedsiębiorstwem wymaga nie tylko doświadczenia w tej dziedzinie i odpowiedniej wiedzy, ale też wykorzystania często aktualizowanych informacji. Ich gromadzenie manualne w przypadku dużych firm zajęłoby mnóstwo czasu i wiązałoby się z ryzykiem błędów wynikających z pomyłek. Nic więc dziwnego, że na wdrożenie i konsulting … »
  • Nowoczesny taras ogrodowy

    Taras kojarzy nam się zazwyczaj z kawałkiem przestrzeni wydzielonej bezpośrednio przy domu, gdzie podłoże wyłożone jest panelami drewnianymi, kamieniem czy płytkami, a całość konstrukcji przykrywa lekkie zadaszenie chroniące przed deszczem czy nadmiarem słońca. Nowoczesne tarasy są jednak bardziej rozbudowane. »

Zalanie klawiatury laptopa

Zalanie klawiaturyLaptop to urządzenie przenośne, a ta cecha bywa często głównym powodem wymiany stacjonarnego komputera na nowoczesnego i lekkiego laptopa. Niejednokrotnie zdarza się, że siedzimy z laptopem na kolanach, a nad ekranem stoi talerz z obiadem i szklanka wody. Innym razem leżymy na łóżku przed ekranem, a obok stawiamy kubek z kawą. W każdej z tych sytuacji możemy doprowadzić do wylania się zawartości szklanki czy kubka na klawiaturę. Niekiedy dzieje się to w ułamku sekundy, bo szklankę potrąci kot, brat otworzy wstrząśniętą puszkę z napojem tuż nad naszym laptopem lub po prostu przewrócimy kubek łokciem, grając w ulubioną grę. Co robić, jeśli klawiatura jest zalana płynem? Jeśli jest to woda, to problem nie wydaje się aż tak poważny, jak w przypadku napojów słodzonych, które pozostawiają klejące klawisze i uszkadzają wnętrze laptopa. Jakąkolwiek ciecz, która dostanie się pomiędzy przyciski, natychmiast wylewamy. Przechylamy komputer i usuwamy wodę, herbatę czy oranżadę. Odłączamy też sprzęt od zasilania oraz wyciągamy baterię. Najlepszym wyjściem jest tutaj wizyta w serwisie, gdzie profesjonalista zajmie się naszym komputerem i uchroni nas przed skutkami zalania klawiatury. Jak może zakończyć się taka sytuacja? Jeśli zareagowaliśmy szybko, być może uda się nam uchronić komputer. Często pojawiają się problemy z niedziałającymi klawiszami lub ich utrudnione naciskanie, które może być spowodowane sklejaniem się elementów po zalaniu czymś słodzonym. W najgorszym wypadku laptop w ogóle się nie włączy.

Comments are closed.