Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Sie    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
  • Odpowiedni smartfon z Androidem

    Smart-fon ze względu na swoje oczywiste funkcje jest w stanie pokazać nam jak powinny wyglądać telefony, które pomimo małych wymiarów posiadają odpowiednie zalety, które cenią sobie użytkownicy. Najważniejszą sprawą jest przede wszystkim możliwość odpowiedniego wykorzystania możliwości dotykowego ekranu. To wszystko przekłada się na to, że … »
  • Wybór operatora komórkowego

    Wybór operatora komórkowego nie jest łatwym wyborem, nie jest jednak także wyborem, który jest wyborem przesadnie trudnym. Po prostu trzeba uważnie przeczytać oferty poszczególnych operatorów komórkowych, jakich trochę w Polsce jest, a wtedy bez problemów będziemy mogli wybrać takiego operatora komórkowego, którego warunki dla nas … »
  • Jakie możliwości oferują systemy SAP ERP?

    Zarządzanie średnim lub dużym przedsiębiorstwem to zadanie wymagające niezbędnej wiedzy i doświadczenia, a podejmowane decyzje powinny też opierać się o analizy i raporty sporządzane na podstawie odpowiednio dużej bazy danych. Sprawne kierowanie firmą byłoby znacznie trudniejsze, gdyby nie specjalne oprogramowanie pozwalające zbierać dane i je … »

Wikipedia

WikipediaWielojęzyczna encyklopedia internetowa, która działa dzięki oprogramowaniu Wiki (z hawajskiego Wiki Wiki – szybko).
Wikipedia to encyklopedia, którą może redagować każdy, bazuje ona na Nupedii – encyklopedii, którą tworzyli sami specjaliści. Przy tworzeniu haseł trzeba pamiętać o tym, aby nie być jednostronnym, nie dodawać swoich analiz i przemyśleń. Mimo, że zmiany w Wikipedii są możliwe dla każdego, to na samym portalu pracują edytorzy, którzy sprawdzają poprawiony tekst z tekstem poprawianym, ma to na celu ustrzeżenia w Wikipedii od pisania w hasłach głupot, które nie są prawdziwe. Formalnie przyjmuje się, że Wikipedia została „wprowadzona” do sieci 15 stycznia 2001 roku, a polska wersja językowa Wikipedia powstała 26 września 2001 roku. Wikipedia pomaga w odnajdowaniu informacji o każdej najmniejszej rzeczy w przyrodzie, dzięki niej możemy dowiedzieć się tego co w danym momencie potrzebujemy wiedzieć. Wikipedia doczekała się swojej parodii – Nonsensopedii. Nonsensopedia to zbiór haseł, które są opisywane w „krzywym zwierciadle”, co ciekawe Nonsensopedia podaje Wikipedię za swoją parodię i na odwrót. Wikipedia posiada także projekty siostrzane – Wikisłownik, Wikiżródła, Wikicytaty, Wikinews i wiele innych. Obecnie jest około 216 wersji językowych Wikipedii (każdy po minimum 100 haseł). Polska wersja językowa zajmuje 4 miejsce na świecie pod względem ilości haseł.
Wikipedia jest jedną z największych pomocy dla ludzi, którzy szybko potrzebują informacje. Może być ona prowadzona przez każdego, kto tylko zdecyduje się napisać artykuł.

Comments are closed.