Maj 2018
P W Ś C P S N
« Mar    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
  • Zapalenie żył powierzchownych – leczenie

    Zakrzepica żył powierzchownych obejmuje najczęściej kończyny dolne. Dochodzi wtedy do powstania skrzeplin na ściankach naczyń krwionośnych, które co prawda nie są groźne, ale mogą prowadzić do poważniejszych w skutkach schorzeń, jeśli nie zostaną wyleczone. Zapalenie ściany naczynia powodują różne czynniki, m. in. otyłość, stosowanie doustnej … »
  • Co daje nam tablet

    Tablet to przede wszystkim urządzenie przenośne, które funkcjami może przypominać nam nie jeden nowoczesny telefon. Na korzyść tabletów przemawia jednak ich wymiar. Są one o wiele większe od największego oferowanego telefonu co daje nam zupełnie inne możliwości, które w urządzeniach przenośnych nie były do końca … »
  • Wielozadaniowe słuchawki

    Dziś słuchawki przeznaczone w całości do smartfonów oraz innych cyfrowych odtwarzaczy. Są to rozwiązania, które sprawdzają się zwłaszcza, jeśli połączymy całość z obowiązkową dziś technologią mobilną. Pomimo faktu, że większość urządzeń mobilnych ma wbudowane głośniki, ale nie są one w stanie zapewnić nam takiej mocy … »

Wikipedia

WikipediaWielojęzyczna encyklopedia internetowa, która działa dzięki oprogramowaniu Wiki (z hawajskiego Wiki Wiki – szybko).
Wikipedia to encyklopedia, którą może redagować każdy, bazuje ona na Nupedii – encyklopedii, którą tworzyli sami specjaliści. Przy tworzeniu haseł trzeba pamiętać o tym, aby nie być jednostronnym, nie dodawać swoich analiz i przemyśleń. Mimo, że zmiany w Wikipedii są możliwe dla każdego, to na samym portalu pracują edytorzy, którzy sprawdzają poprawiony tekst z tekstem poprawianym, ma to na celu ustrzeżenia w Wikipedii od pisania w hasłach głupot, które nie są prawdziwe. Formalnie przyjmuje się, że Wikipedia została „wprowadzona” do sieci 15 stycznia 2001 roku, a polska wersja językowa Wikipedia powstała 26 września 2001 roku. Wikipedia pomaga w odnajdowaniu informacji o każdej najmniejszej rzeczy w przyrodzie, dzięki niej możemy dowiedzieć się tego co w danym momencie potrzebujemy wiedzieć. Wikipedia doczekała się swojej parodii – Nonsensopedii. Nonsensopedia to zbiór haseł, które są opisywane w „krzywym zwierciadle”, co ciekawe Nonsensopedia podaje Wikipedię za swoją parodię i na odwrót. Wikipedia posiada także projekty siostrzane – Wikisłownik, Wikiżródła, Wikicytaty, Wikinews i wiele innych. Obecnie jest około 216 wersji językowych Wikipedii (każdy po minimum 100 haseł). Polska wersja językowa zajmuje 4 miejsce na świecie pod względem ilości haseł.
Wikipedia jest jedną z największych pomocy dla ludzi, którzy szybko potrzebują informacje. Może być ona prowadzona przez każdego, kto tylko zdecyduje się napisać artykuł.

Comments are closed.