Sierpień 2018
P W Ś C P S N
« Lip    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
  • Umiemy czy rozumiemy

    Środowisko programistów stara się w pełni wykorzystać rozwiązania, które zastosowane są w praktycznym tego słowa rozumieniu. Tak naprawdę technologia pozwala nam dziś programować w bardzo wielu językach, które mimo wszystko zostały odpowiednio zaprojektowane tak aby człowiek potrafił je zrozumieć. Samo zrozumienie to jednak za mało … »
  • Jaką rolę spełnia tablet

    Niektórzy zastanawiają się tak naprawdę jaką rolę w świecie pełni tablet. Jest to nic innego jak szereg dotykowych rozwiązań, które wcześniej były spotykane raczej w większych urządzeniach takich jak komputer PC. Ważną zaletą jest przede wszystkim uzupełnienie tego poręcznego urządzenia w specjalny moduł GPS. Pamiętajmy … »
  • Nowoczesny dostęp do internetu

    Internet mobilny stale przeżywa bardzo szybki rozwój. Obecnie stał się on przede wszystkim dostępny dla praktycznie każdej osoby i korzystanie z niego jest już bardzo komfortowe. Przede wszystkim prędkość przesyłania danych prezentuje się naprawdę bardzo dobrze. Bardzo dobry jest również zasięg lte. Dzięki niemu możliwe … »

Wikipedia

WikipediaWielojęzyczna encyklopedia internetowa, która działa dzięki oprogramowaniu Wiki (z hawajskiego Wiki Wiki – szybko).
Wikipedia to encyklopedia, którą może redagować każdy, bazuje ona na Nupedii – encyklopedii, którą tworzyli sami specjaliści. Przy tworzeniu haseł trzeba pamiętać o tym, aby nie być jednostronnym, nie dodawać swoich analiz i przemyśleń. Mimo, że zmiany w Wikipedii są możliwe dla każdego, to na samym portalu pracują edytorzy, którzy sprawdzają poprawiony tekst z tekstem poprawianym, ma to na celu ustrzeżenia w Wikipedii od pisania w hasłach głupot, które nie są prawdziwe. Formalnie przyjmuje się, że Wikipedia została „wprowadzona” do sieci 15 stycznia 2001 roku, a polska wersja językowa Wikipedia powstała 26 września 2001 roku. Wikipedia pomaga w odnajdowaniu informacji o każdej najmniejszej rzeczy w przyrodzie, dzięki niej możemy dowiedzieć się tego co w danym momencie potrzebujemy wiedzieć. Wikipedia doczekała się swojej parodii – Nonsensopedii. Nonsensopedia to zbiór haseł, które są opisywane w „krzywym zwierciadle”, co ciekawe Nonsensopedia podaje Wikipedię za swoją parodię i na odwrót. Wikipedia posiada także projekty siostrzane – Wikisłownik, Wikiżródła, Wikicytaty, Wikinews i wiele innych. Obecnie jest około 216 wersji językowych Wikipedii (każdy po minimum 100 haseł). Polska wersja językowa zajmuje 4 miejsce na świecie pod względem ilości haseł.
Wikipedia jest jedną z największych pomocy dla ludzi, którzy szybko potrzebują informacje. Może być ona prowadzona przez każdego, kto tylko zdecyduje się napisać artykuł.

Comments are closed.