Kwiecień 2019
P W Ś C P S N
« Mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
  • Umiemy czy rozumiemy

    Środowisko programistów stara się w pełni wykorzystać rozwiązania, które zastosowane są w praktycznym tego słowa rozumieniu. Tak naprawdę technologia pozwala nam dziś programować w bardzo wielu językach, które mimo wszystko zostały odpowiednio zaprojektowane tak aby człowiek potrafił je zrozumieć. Samo zrozumienie to jednak za mało … »
  • Wikipedia

    Wielojęzyczna encyklopedia internetowa, która działa dzięki oprogramowaniu Wiki (z hawajskiego Wiki Wiki – szybko). Wikipedia to encyklopedia, którą może redagować każdy, bazuje ona na Nupedii – encyklopedii, którą tworzyli sami specjaliści. Przy tworzeniu haseł trzeba pamiętać o tym, aby nie być jednostronnym, nie dodawać swoich … »
  • Przenośny odtwarzacz DVD

    Kiedyś stacjonarne sprzęty dotyczące odtwarzaczy DVD były dla nas poważnym ograniczeniem. Mogliśmy, bowiem oglądać filmy w określonych pomieszczeniach, gdzie mieliśmy stały dostęp do jakiegoś źródła prądu. Teraz jednak te ograniczenia nie obowiązują nas w żadnym wypadku. Technologia zmieniła swoje oblicze i pozwoliła nam uzyskać sprzęt, … »

Wanna, czy prysznic? Mała łazienka a armatura sanitarna

Odwiecznym pytaniem właścicieli małych przestrzeni jest, czy powinni zdecydować się na wannę, czy prysznic, mówiąc o zakupie ceramiki łazienkowej. O ile wanna nie zawsze jest dobrym pomysłem, tak kabiny walk-in przekonują do siebie uniwersalnością. Są również wygodne i coraz częściej kupowane. Szczególnie jeśli mamy małą łazienkę, słabo doświetloną. Utrzymanie przejrzystości i pozwolenie na swobodne przenikanie światła do głębszych partii pomieszczenia przy kabinie walk in będzie proste.

Co to kabina walk-in?

Kabina typu walk-in to inaczej kabina otwarte, która posiada dużą taflę szkła (bądź kilka) bez ruchomych elementów czy drzwi. Mogą być dostosowane zarówno do głębokich brodzików, jak i do niskich, bądź bez brodzika. Tafle czystego szkła idealnie wkomponują się w wystrój łazienki. Prosto, bez ozdób, zbędnych dodatków, za to wygodnie i funkcjonalnie. Jedynym obostrzeniem takiego rozwiązania jest zapewnienie dobrego ogrzewania łazienki i wentylacji. Dodatkowo, rezygnując z brodzika, musimy pamiętać o odpowiednim wypoziomowaniu posadzki i musimy upewnić się, czy odpływ w naszej łazience pozwoli na obniżenie poziomu posadzki dla uzyskania odpowiedniego spadku.

Zalety kabin walk-in

Dzięki temu, że możemy zastosować kabiny walk-in, na pierwszy plan wychodzą kolejne nie mniej ważne elementy ceramiki łazienkowej, takie jak umywalki czy dobrze do nich dobrana armatura, a także płytki i pozostałe elementy dekoracyjne. Taka kabina nie ingeruje w przestrzeń, a ją dopełnia, nie jest najważniejszym, najbardziej masywnym i przyciągającym elementem łazienki. Pasuje zarówno do wnętrz niewielkich, jak i przestronnych salonów kąpielowych, może mieć brodzik lub „wyrastać” wprost z ziemi. Montaż jest nieskomplikowany i szybki, a, same ścianki wyprofilowane są w taki sposób, by podczas kąpieli woda nie wychodziła poza ich obręb. Wszystkie elementy konstrukcji są stałe, i o ile nie dojdzie do uszkodzenia mechanicznego (rozbicie) to nie trzeba będzie ich wymieniać przez długi czas.

Nowoczesność w małej przestrzeni

Zastosowanie takiego rozwiązania w łazience sprawi, że teraz dobrze dobrana armatura będzie tu grała pierwsze skrzypce. Można postawić na coś bardziej ekstrawaganckiego. Delikatność kabiny sprawia, że dodanie większej ilości dekoracji nie przytłoczy małej przestrzeni łazienki. Uniwersalność takiego rozwiązania pozwala na zastosowanie jej w każdej łazience.

Gdzie znaleźć odpowiednią armaturę i ceramikę sanitarną?

Sklepów jest wiele, jednak ten, który spowoduje, że będzie się chciało do nich wrócić, jest już niewiele. I nie jest tu czynnikiem cena, ale dodatkowe opcje, które się przydają, szczególnie jak kupuje się armaturę i ceramikę. Dobrym wyborem są outlety- przez to, że oferują mniejszą liczbę produktów, końcówki serii, to są bardziej przystępne cenowo, ale wciąż na doskonałym wysokim poziomie. Można skorzystać z sklepu internetowego (https://plusoutlet.pl/ ) bądź udać się do sklepu stacjonarnego i tam dokonać bezpośrednich zakupów.

Comments are closed.