Sierpień 2018
P W Ś C P S N
« Lip    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
  • Odzyskiwanie danych z komorki

    Kto dzisiaj nie ma telefonu komórkowego? Oczywiście są tacy ludzie, ale należą dzisiaj do mniejszości. Dzisiaj nawet małe dzieci mają telefony komórkowe. Ostatnio coraz bardziej popularne jest sprzeciwianie się modzie na posiadanie telefonu komórkowego, jednak trzeba pamiętać, że telefon komórkowy jest bardzo przydatny, jeżeli na … »
  • Jakie zalety ma wdrożenie systemów SAP ERP?

    Zarządzanie przedsiębiorstwem wymaga nie tylko doświadczenia w tej dziedzinie i odpowiedniej wiedzy, ale też wykorzystania często aktualizowanych informacji. Ich gromadzenie manualne w przypadku dużych firm zajęłoby mnóstwo czasu i wiązałoby się z ryzykiem błędów wynikających z pomyłek. Nic więc dziwnego, że na wdrożenie i konsulting … »
  • Wielozadaniowe słuchawki

    Dziś słuchawki przeznaczone w całości do smartfonów oraz innych cyfrowych odtwarzaczy. Są to rozwiązania, które sprawdzają się zwłaszcza, jeśli połączymy całość z obowiązkową dziś technologią mobilną. Pomimo faktu, że większość urządzeń mobilnych ma wbudowane głośniki, ale nie są one w stanie zapewnić nam takiej mocy … »

Urlop za granicą? Płacić kartą czy mieć przy sobie gotówkę?

Kiedy wybieramy się na wakacje za granicą, musimy zdecydować się, w jaki sposób będziemy tam płacić. Mamy do wyboru rozwiązanie tradycyjne, czyli posiadanie przy sobie lokalnej waluty, albo nieco bardziej nowoczesne, czyli płatność kartą płatniczą. Które z nich jest lepsze?

Wydaje się, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Przemieszczanie się z gotówką w miejscach, które mogą być dość egzotyczne, wywoła na pewno stres przed okradzeniem. Trzymanie wszystkich pieniędzy w obcej walucie wydaje się być po prostu kuszeniem losu. Niemniej, gotówką zapłacimy w każdym miejscu, nie martwiąc się koniecznością poszukiwania najbliższego bankomatu. Z kolei sprawa z kartami wygląda tak, że nie wszędzie będziemy mieć możliwość zapłaty w ten sposób. Płacąc kartą lub wybierając pieniądze z bankomatu na miejscu musimy liczyć się również z różnymi ukrytymi opłatami lub prowizjami narzuconymi przez bank. Oczywiście spory odsetek zapłacimy również za przewalutowanie naszych pieniędzy. Płatność kartą, choć wygodna, może okazać się niestety zupełnie nieopłacalna.

Więcej na temat wad i zalet obu rozwiązań przeczytasz na https://www.walutomat.pl/poradnik/wakacje-gotowka-karta/. Wydaje się jednak, że najlepszym sposobem będzie połączenie obu sposobów płatności. Wakacje zagraniczne wiążą się z dużym wysiłkiem organizacyjnym. Czasami po prostu o wielu rzeczach zdarzy nam się zapomnieć. Kwestia pieniędzy i wyboru metody płatności to sprawa priorytetowa, a im wcześniej zaplanujemy nasz budżet, tym więcej będziemy mogli zaoszczędzić.

Comments are closed.