Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Sie    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
  • SMS-y o wiele lepsze od rozmów

    SMS-y o wiele lepsze od rozmów Nie tak dawno obchodziliśmy ważną datą. 21 lat temu powstał SMS. Była to rewolucja w świecie telefonów jednak w dzisiejszych czasach pomimo upływu lat technologia ta nadal jest tak samo dobra, jak kiedyś. Dzisiaj w SMS-ach może zastosować emotikony … »
  • Usuwanie danych

    Usuwanie danych ma wiele znaczeń, jednak warto skupić się na usuwaniu danych z dysków, dzięki czemu będziemy mogli sprzedać np. nasz komputer czy komórkę, bez ryzyka, że kupujący wykorzysta nasze materiały. Przyczyn może być oczywiście więcej, na przykład właściciele firm, którzy nie chcą raczej, aby … »
  • System powiadamiania o wypadku

    W obecnej chwili taka podobna technologia stosowana jest głównie w nowszych modelach samochodów. Co więcej nie każdy producent decyduje się na takie rozwiązania dlatego też musimy mieć na uwadze to, że w praktyce system ten powinien być podstawą, która obowiązkowo powinna znajdować się w nowszych … »

Urlop za granicą? Płacić kartą czy mieć przy sobie gotówkę?

Kiedy wybieramy się na wakacje za granicą, musimy zdecydować się, w jaki sposób będziemy tam płacić. Mamy do wyboru rozwiązanie tradycyjne, czyli posiadanie przy sobie lokalnej waluty, albo nieco bardziej nowoczesne, czyli płatność kartą płatniczą. Które z nich jest lepsze?

Wydaje się, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Przemieszczanie się z gotówką w miejscach, które mogą być dość egzotyczne, wywoła na pewno stres przed okradzeniem. Trzymanie wszystkich pieniędzy w obcej walucie wydaje się być po prostu kuszeniem losu. Niemniej, gotówką zapłacimy w każdym miejscu, nie martwiąc się koniecznością poszukiwania najbliższego bankomatu. Z kolei sprawa z kartami wygląda tak, że nie wszędzie będziemy mieć możliwość zapłaty w ten sposób. Płacąc kartą lub wybierając pieniądze z bankomatu na miejscu musimy liczyć się również z różnymi ukrytymi opłatami lub prowizjami narzuconymi przez bank. Oczywiście spory odsetek zapłacimy również za przewalutowanie naszych pieniędzy. Płatność kartą, choć wygodna, może okazać się niestety zupełnie nieopłacalna.

Więcej na temat wad i zalet obu rozwiązań przeczytasz na https://www.walutomat.pl/poradnik/wakacje-gotowka-karta/. Wydaje się jednak, że najlepszym sposobem będzie połączenie obu sposobów płatności. Wakacje zagraniczne wiążą się z dużym wysiłkiem organizacyjnym. Czasami po prostu o wielu rzeczach zdarzy nam się zapomnieć. Kwestia pieniędzy i wyboru metody płatności to sprawa priorytetowa, a im wcześniej zaplanujemy nasz budżet, tym więcej będziemy mogli zaoszczędzić.

Comments are closed.