Maj 2018
P W Ś C P S N
« Mar    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
  • Wybór operatora komórkowego

    Wybór operatora komórkowego nie jest łatwym wyborem, nie jest jednak także wyborem, który jest wyborem przesadnie trudnym. Po prostu trzeba uważnie przeczytać oferty poszczególnych operatorów komórkowych, jakich trochę w Polsce jest, a wtedy bez problemów będziemy mogli wybrać takiego operatora komórkowego, którego warunki dla nas … »
  • Technologia COELUX

    Nowe rozwiązania są dziś stosowane w praktyce. Pamiętajmy o tym, że COELUX to próba odpowiedniego odtworzenia optyczny efektów naturalnego światła. Co ciekawe takie próby robi się także w zamkniętych pomieszczeniach. Dużo osób korzysta dziś z takich rozwiązań. Być może dlatego, że jest to nic innego … »
  • Wikipedia

    Wielojęzyczna encyklopedia internetowa, która działa dzięki oprogramowaniu Wiki (z hawajskiego Wiki Wiki – szybko). Wikipedia to encyklopedia, którą może redagować każdy, bazuje ona na Nupedii – encyklopedii, którą tworzyli sami specjaliści. Przy tworzeniu haseł trzeba pamiętać o tym, aby nie być jednostronnym, nie dodawać swoich … »

Oprogramowanie dla przychodni lekarskich

przychodni-lekarskichSystemy informatyczne w dzisiejszych czasach są obecne niemal wszędzie. W każdej dziedzinie życia prywatnego i społecznego. E-maile zastępują listy, domeny internetowe stają się nieruchomościami dwudziestego pierwszego wieku. Rozwój technologii elektronicznej i multimedialnej, pozwala całkowicie zautomatyzować przepływ informacji, który jest jednym z najważniejszych czynników działania każdej organizacji, placówki, przedsiębiorstwa, etc.

Specjalistyczne oprogramowania możemy spotkać w firmach, w urzędach, szkołach, ośrodkach zdrowia. Oprogramowanie dla przychodni lekarskich opiera się w głównej mierze o bazy danych. Zawierają one bazy dane wypełnione rekordami, czyli wpisami pacjentów. Z jednej głównej bazy danych generują listę przyjęć w danym dniu, regulują rejestrację danego pacjenta na dany termin, informują o tym lekarza. Oprogramowanie dla przychodni lekarskiej może być stworzone w wersji podstawowej, ale także spersonalizowane dla danego ośrodka w dodatkowe elementy, takie jak na przykład powiadomienie lekarza o tym że za godzinę zaczyna wizyty lub konkretnego dnia, na konkretną godzinę czeka go wizyta domowa pod konkretnym adresem, z konkretnej przyczyny. http://www.mediporta.pl/funkcje/

W grę wchodzą oczywiście automatyczne powiadomienia pacjentów, również sms’owo, w celu potwierdzenia, lub przypomnienia o nadchodzącej wizycie, lub odebraniu wyników badań. Oprogramowania komputerowe, nierzadko są oparte o rozwiązanie chmury. Pozwalają stworzyć system organizacji pracy o wiele łatwiejszy i wygodniejszy.

Comments are closed.