Sierpień 2018
P W Ś C P S N
« Lip    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
  • Co daje nam tablet

    Tablet to przede wszystkim urządzenie przenośne, które funkcjami może przypominać nam nie jeden nowoczesny telefon. Na korzyść tabletów przemawia jednak ich wymiar. Są one o wiele większe od największego oferowanego telefonu co daje nam zupełnie inne możliwości, które w urządzeniach przenośnych nie były do końca … »
  • Odpowiedni smartfon z Androidem

    Smart-fon ze względu na swoje oczywiste funkcje jest w stanie pokazać nam jak powinny wyglądać telefony, które pomimo małych wymiarów posiadają odpowiednie zalety, które cenią sobie użytkownicy. Najważniejszą sprawą jest przede wszystkim możliwość odpowiedniego wykorzystania możliwości dotykowego ekranu. To wszystko przekłada się na to, że … »
  • Pralka naszej przyszłości

    Nowoczesne technologie są dzisiaj bardzo dobrym wyjściem. Zwłaszcza, jeśli temat dotyczy pralek. Pralka przyszłości to przede wszystkim bardzo futurystyczny projekt, który zakłada, że urządzenie jest wygodne, a co najważniejsze ekologiczne. Coś co dzisiaj dla dzisiejszych pralek powinno być jak najbardziej wzorem do naśladowania. Nowoczesne pralki … »

Oprogramowanie dla przychodni lekarskich

przychodni-lekarskichSystemy informatyczne w dzisiejszych czasach są obecne niemal wszędzie. W każdej dziedzinie życia prywatnego i społecznego. E-maile zastępują listy, domeny internetowe stają się nieruchomościami dwudziestego pierwszego wieku. Rozwój technologii elektronicznej i multimedialnej, pozwala całkowicie zautomatyzować przepływ informacji, który jest jednym z najważniejszych czynników działania każdej organizacji, placówki, przedsiębiorstwa, etc.

Specjalistyczne oprogramowania możemy spotkać w firmach, w urzędach, szkołach, ośrodkach zdrowia. Oprogramowanie dla przychodni lekarskich opiera się w głównej mierze o bazy danych. Zawierają one bazy dane wypełnione rekordami, czyli wpisami pacjentów. Z jednej głównej bazy danych generują listę przyjęć w danym dniu, regulują rejestrację danego pacjenta na dany termin, informują o tym lekarza. Oprogramowanie dla przychodni lekarskiej może być stworzone w wersji podstawowej, ale także spersonalizowane dla danego ośrodka w dodatkowe elementy, takie jak na przykład powiadomienie lekarza o tym że za godzinę zaczyna wizyty lub konkretnego dnia, na konkretną godzinę czeka go wizyta domowa pod konkretnym adresem, z konkretnej przyczyny. http://www.mediporta.pl/funkcje/

W grę wchodzą oczywiście automatyczne powiadomienia pacjentów, również sms’owo, w celu potwierdzenia, lub przypomnienia o nadchodzącej wizycie, lub odebraniu wyników badań. Oprogramowania komputerowe, nierzadko są oparte o rozwiązanie chmury. Pozwalają stworzyć system organizacji pracy o wiele łatwiejszy i wygodniejszy.

Comments are closed.